Hydrolat z czystka – dlaczego warto go używać?

Co to jest hydrolat z czystka?

Hydrolaty to wody roślinne i kwiatowe, które dzięki zawartości substancji odżywczych i przeciwzapalnych wykazują pozytywne działanie dla naszej skóry. Hydrolaty otrzymuje się w procesie destylacji z parą wodną konkretnych roślin lub ich części.

Czystek to roślina, której przypisuje się wiele prozdrowotnych właściwości. Wynikają one głównie z dużej zawartości polifenoli w czystku. Polifenole to naturalne przeciwutleniacze, które wykazują bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Herbatę z czystka stosuje się w trakcie kuracji odchudzających ze względu na to, że przyspiesza przemianę materii. Czystkowi przypisuje się także potencjalne działanie antybakteryjne i antywirusowe, a nawet przeciwbólowe i antynowotworowe. Nic więc dziwnego, że ta wszechstronna roślina została wykorzystana do przygotowania hydrolatu, który ma pomóc w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji.

Hydrolat z czystka – kto powinien go używać?

Hydrolat z czystka może być stosowany do każdego typu skóry, ponieważ wykazuje delikatne działanie oczyszczające i łagodzące oraz przeciwzapalne. Szczególnie jednak poleca się go do skóry suchej i zmęczonej oraz trądzikowej i z przebarwieniami. Hydrolat z czystka może mieć zbawienny wpływ na wygląd skóry, ponieważ:

  • Wykazuje działanie ściągające, dzięki czemu wspomaga walkę z rozszerzonymi porami na twarzy.
  • Wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu będzie pomocny dla osób, które zmagają się z różnego typu bliznami i przebarwieniami, np. będącymi pozostałością po wyleczonym trądziku.
  • Łagodzi podrażnienia i aktywne stany zapalne, dzięki czemu może stanowić ważny etap pielęgnacji cery trądzikowej.
  • Wspomaga regenerację i gojenie się skóry.
  • Wykazuje działanie ujędrniające i wygładzające skórę, dzięki czemu sprawdzi się podczas tonizowania skóry dojrzałej.
  • Łagodzi obrzęki i opuchliznę pod oczami, dzięki czemu może być stosowany w formie okładów pod oczy po nieprzespanej nocy.

Jak stosować hydrolat z czystka?

Hydrolat z czystka najlepiej stosować jako element codziennej pielęgnacji naszej cery. Pełni on funkcje klasycznego toniku, który nakładamy na twarz po oczyszczeniu jej w ulubiony przez nas sposób (np. myjąc ją przy użyciu wody i żelu do twarzy lub używając do tego specjalnej szczoteczki). Hydrolat z czystka dopełnia proces oczyszczenia skóry, nawilża ją i przywraca jej odpowiednie pH. Doskonale przygotowuje skórę na dalsze etapy pielęgnacji, czyli nałożeniu serum i/lub kremu do twarzy. Hydrolat z czystka może być stosowany tak często, jak potrzebuje tego nasza skóra. Jeśli w ciągu dnia czujesz, że potrzebuje ona odświeżenia, warto sięgnąć właśnie po naturalny produkt, jakim jest hydrolat.